Συμμετοχή στον 8ο ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΞΑΝΘΗ 27.11.2022 (5 χλμ)

Η επιτροπή εθελοντισμού του Τμήματος Μηχανικών Περιβάλλοντος προσκαλεί και φέτος τους φοιτητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό του Τμήματος να συμμετάσχουν στον 8ο Δημοκρίτειο Ημιμαραθώνιο Ξάνθης ημέρα Κυριακή 27.11.2022. και ιδιαίτερα στον αγώνα πόλης απόστασης 5 χλμ (ώρα εκκίνησης 10.35 πμ) ως δρομείς ή ως εθελοντές.

Είναι σημαντικό οι φοιτητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό να δείξουν την παρουσία τους στην τοπική κοινωνία της Ξάνθης και να συμμετέχουν σε ένα τόσο αξιόλογο γεγονός που ενισχύει την ευγενή άμιλλα, το ευ αγωνίζεσθε και τον εθελοντισμό.

Λόγω ότι θα βραβευτεί η πιο πολυπληθής ομάδα ας κάνουμε όλοι μια προσπάθεια να είμαστε εμείς αυτοί.

Για να μετρήσει η συμμετοχή μας σαν ομάδα θα πρέπει να συμπληρώσετε στη φόρμα εγγραφής στο πεδίο Ομάδα/Σύλλογος:

“ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΔΠΘ”.

Οι εγγραφές του αγώνα τελειώνουν στις 17/11/2021.

Οι φοιτητές που δεν επιθυμούν να αγωνισθούν σας δρομείς μπορούν να εγγραφούν ως εθελοντές και να βοηθήσουν στην υλοποίηση αυτού του γεγονότος δηλώνοντας ότι προέρχονται από το Τμήμα Μηχανικών Περιβάλλοντος ΔΠΘ.

Περισσότερες πληροφορίες:

Δικτυακός τόπος αγώνων

Σελίδα Εγγραφής αγώνα πόλης 5 χλμ.

Σελίδα εγγραφής εθελοντών

Την ημέρα του αγώνα των 5 χλμ. έχουμε προ-συγκέντρωση στις 9.45 πμ στην κεντρική πλατεία (στον πεζόδρομο έξω από το θεατράκι) ώστε να κάνουμε καλό ζέσταμα και στην εκκίνηση να φύγουμε όλοι μαζί σαν μία ομάδα.

Θα είμαστε και εμείς εκεί στον αγώνα των 5 χλμ ως δρομείς.

Όσοι κάνουν εγγραφή στον αγώνα παρακαλώ να στέλνουν και email στο karaka@env.duth.gr (Λεωνίδας Καρακατσάνης) για να δημιουργήσουμε  κατάλογο όλων των συμμετεχόντων.

Σας περιμένουμε !!

Η επιτροπή εθελοντισμού

Λεωνίδας Καρακατσάνης

Ιωάννης Νικολάου